Je to v hlavě a ovládá to celý tělo – celej váš život. Mozek? Jasně – mozek je super věc – a přál bych ho fakt každýmu. Ale myslel jsem teď hlavně emoce, myšlenky, naděje a sny. Jsem skálopevně přesvědčenej, že pořád existují lidi, co si myslí, že nemám city a cítím maximálně žízeň a hlad.

Po období, kdy museli v pivovarech zvýšit produkci piva a najímat brigádníky na extra závozy na mou neukojitelnou žízeň (aja ja ja jaj) přišlo ale období sucha a já přišel na to, že i jeden z nejzákladnějších pudů, jako je žízeň jde potlačit.

Je to asi měsíc, co jsem opravdu vystřízlivěl. 15. ledna jsem si uvědomil, že už je to víc než dva týdny, kdy jsem si ani necucnul alkoholu. A nechybělo mi to. V ten den jsem pochopil, že je všechno, ale opravdu všechno jen v hlavě. Od následujícího dne každý den vstávám na první budík a každý den si zacvičím. A víte co? Žiju teď mnohem lepší život. Bojuju s leností – snažím se neříkat „ne“ jenom proto, že se mi něco nechce. Stavím se výzvám, o který jsem dřív jen zakopával.

Nejsem tím královským šaškem, co jsem býval. To bez desítky piv úplně nejde. Ale žiju! Užívám si života. Zase zvesela pokračuju v psaní knížky (za cca 2 měsíce mám termín v tiskárně), zodpovědně jsem šlápl i v nové agentuře, kde děláme několikrát týdně opravdové zázraky. Víc vařím a líp jím. Zase se vracím do života vedoucího a krom pár menších akcí plánuju letní tábory. Osm kousků!

 

Ale proč to píšu? Většina z vás, lidí kolem si stěžuje na život. Že chcete děti, peníze, holku, chlapa, vrátit čas, že nemáte pro co žít, že vás nic nebaví.

Je to ku*va v hlavě!

Najděte si krátkodobý cíle. I moje abstinence začla jako výstřelek v mojí hlavě – a otočila mi myšlení a život naruby. Najděte si krátkodobý cíle, který vám nejsou příjemný. Který naruší každodenní rutinu, stereotyp, život. Zkuste to! Přestaňte kouřit. Přestaňte pít. Začněte cvičit. Vstávejte týden na první zazvonění budíku. Ale hlavně. Hlavně to dělejte kvůli sobě. Budete mít ze sebe lepší pocit!

hryzalek

Author hryzalek

Autor textu je zapálený markeťák a tvůrce webů.

More posts by hryzalek

Leave a Reply