was successfully added to your cart.

Od malička v neziskovce. Díky za to!

Už od roku 2000, tehdy jako malej problémovej špunt, později jako instruktor, teď jako vedoucí chodím do jednoho dětskýho turisťáku.

Vlastně je to super věc. Nesedíte doma u počítače, jezdíte a chodíte na výpravy se super lidma. Zažijete věci, ke kterým se jinak moc nedostanete, nebo vás nenapadne se k nim dostat. Umíte něco, co jen málokdo ve vašem okolí a je vám fajn.

7 let užívání si dětských let. Jedinečných výprav, akcí, schůzek, táborů, ale hlavně nezapomenutelných zážitků, spoustu známých a kamarádů. Až budu mít jednou děti, vím, co je pro ně vážně super!

Najednou mi bylo 15. Přišel čas ty super časy oddílu vrátit.

První vlastní schůzka, první vlastní výprava, první tábor instruktorem, první nové webové stránky oddílu, první setkání s rodiči dětí. A další, a další…
(Čti: První zkušenosti s pořádáním větších nebo menších akcí, první zkušenosti s prací v týmu, první zkušenosti s tím, co mě baví, první zkušebosti s jednáním s lidmi – možná “klienty”).

Vlastně ještě před svýma 15. narozeninama mě bavilo dělat weby. Svůj první jsem udělal ve Wordu. Následoval Frontpage. Když jsem se z těchto stránek naučil čisté HTML, zjistil jsem, jak to funguje a udělal jsem první web v Poznámkovým bloku, připadal jsem si jako Bůh. Ale to trošku odbočuju.

Ostatní z vedoucích se mnou měli hodně pevné nervy. Několik (možná i desítek) nových webovek (za které bych se teď snad i styděl). Spousta přehmatů, chyb, ale hlavně zkušeností.

 

Ano, zkušeností. To je to, kvůli čemu píšu tento článek. Oddíl mi nepřestával dávat ani když jsem vyrostl. Velké procento zkušeností, které využívám teď při plnění zakázek, práci, jednání s lidmi, marketingu, … čemkoli! mi dal právě oddíl a lidi v něm. Spoustu skvělých lidí jsem díky své práci v oddílu poznal. Díky za to! A za pár dní na další a další akce… Mě to prostě baví!

Neziskovky jsou výborným místem, jak ze sebe udělat lepšího člověka.

Přečtěte si třeba i článek “Freelanceři neziskovkám” a někdy to zkuste.

Udělejte něco, od čeho nebudete čekat odměnu a budete sami překvapení, kam vás to posune.

Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku. Petr Hryzálek | IČ: 765 57 103